• Cироїжки
  (На 100г.)
 • Калорії: 15
 • Білки (г.): 1.7
 • Вуглеводи (г.): 1.5
 • Жири (г.): 0.7
 • Сироїжка - рід пластинчастих грибів сімейства Сироїжкові. Це великий шапинковий гриб, у якого є ніжка і капелюшок з пластинками. Капелюшки сироїжок бувають різного кольору, пластинки зазвичай білі або жовтуваті, але не коричневі, чорні або червоні. Ці гриби  ростуть на землі під деревами або кущами.

  Існує дуже багато видів сироїжок. Часом, їх важко відрізнити один від одного, та це й не завжди буває потрібно, головне - бути впевненим в тому, що це справжня сироїжка, а не отруйний гриб. Придатні в їжу всі сироїжки з м'яким смаком, сироїжки, з різким смаком, їсти не слід.

  Збирають сироїжки з червня по жовтень. Більшість сироїжок їстівні, а деякі види відносяться до розряду делікатесних. Чим менше на капелюшку червоного кольору, чим більше зеленого, синього і жовтого, тим гриб смачніше.

  Калорійність сироїжок
  Калорійність сироїжок становить 15 ккал на 100 грам продукту.

  Корисні властивості і шкода сироїжок
  Сироїжки містять рибофлавін (або вітамін В2); плодові тіла сироїжок також містять вітамін PP.
  Сироїжки знижують холестерин і в цілому благотворно впливають на організм людини. Людям, які худіють або стежать за своєю фігурою ці гриби будуть прекрасно служити під час дієти.
  Зовні сироїжки можуть бути схожими з отруйними грибами інших видів, тому варто уважно поставитися до цього при їх збиранні у лісі, щоб уникнути серйозної шкоди здоров'ю.
  Разове споживання цих грибів - 150 грам, дітям до 7 років не можна їх вживати - вони погано і довго перетравлюються в організмі.

  Сироїжки в кулінарії
  Сироїжки вживаються в їжу в смаженому, вареному, солоному і маринованому вигляді після попереднього 5-7-хвилинного відварювання. Вважається, що найсмачніші - солоні сироїжки. Їх використовують для приготування багатьох страв.